Nasza misja

Ludzie są naszą pasją.

Kompleksowo wspieramy naszych Klientów, dostarczając najlepszych rozwiązań w obszarze rozwoju organizacji i polityki personalnej.
Wspólnie osiągniemy największy potencjał twojej firmy.

Błędy listu motywacyjnego

List motywacyjny to informacja o Twoich kwalifikacjach i motywacji do podjęcia pracy na interesującym Cię stanowisku. To swoista reklama. Może ona być dla Ciebie przepustką do kariery dlatego warto nad nim popracować
Co zrobić by pracodawca dostrzegł właśnie Ciebie?
Chcemy zwrócić uwagę na najczęstsze błędy pojawiające się w listach motywacyjnych:

Brak danych kontaktowych. Nawet jeśli umieszcza się swoje dane na cv , należy je powtórzyć w liście motywacyjnym. Brak danych uniemożliwia kontakt naszego potencjalnego pracodawcy z nami. Nie powinniśmy również podawać wyłącznie telefonów służbowych, może on ulec zmianie i wtedy stracimy szansę na potencjalny kontakt ze strony pracodawcy. Podawanie nieprofesjonalnie brzmiących danych kontaktowych np. adresów e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. jeśli nie posiadamy innego adresu najlepiej założyć nowe konto Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Brak aktualnej daty. Często zapominamy o wstawieniu prawidłowej daty, co może zostać odebrane jako brak skrupulatności i dokładności.

Przedstawienie adresata listu. Zawsze zaznaczamy do kogo kierowany jest list motywacyjny tak aby trafił do właściwej osoby.

Brak numeru referencyjnego. Brak informacji dotyczącej jakiego stanowiska dotyczy nasza aplikacja. Należy przedstawić konkretne stanowisko jakim jesteśmy zainteresowani lub obszar jaki by nas interesował tak by pracodawca wiedział jakie oferty może do nas skierować
 
Przedstawianie szablonowych listów motywacyjnych. Nie kopiujmy listów motywacyjnych z Internetu. List motywacyjny musi być przygotowany starannie i osobno dla każdej firm, do których aplikujemy. Wtedy zawiera w sobie indywidualizm jaki jest niewątpliwie potrzebny by się właściwie zaprezentować u potencjalnego pracodawcy.

Pisanie o sobie, jako świetnym fachowcu bez poparcia tego faktami i osiągnięciami zawodowymi. Udowodnij swoje osiągnięcia, przedstaw to czym możesz się pochwalić i co jesteś w stanie udokumentować.

Rozpisywanie się  na temat zainteresowań, niezwiązanych ze stanowiskiem o które się ubiegamy. Wskazywanie zainteresowań nie dotyczących obszaru jakim się zajmujesz może wskazać na to że jeszcze nie do końca jesteś ukształtowany jako pracownik. Np. księgowa, interesuje się projektowaniem odzieży. 

Podkreślanie swoich braków. Nigdy nie piszmy że czegoś nie umiemy, nie wiemy, musimy się douczyć. Nie należy wskazywać swoich słabych cech. Poddajemy pod wątpliwość nasze umiejętności. Jeśli nie doceniasz siebie pracodawca może cię nie dostrzec. Nigdy jednak nie należy przeceniać swoich umiejętności. Np. nie decydowałem o strukturze kolekcji, ale potrafiłbym strukturę stworzyć.

Długość listu motywacyjnego. List nie powinien być dłuższy niż strona formatu A4. List motywacyjny prezentuje się dobrze jeśli mieści się w granicach jednej strony.

Format listu motywacyjnego. List motywacyjny sporządzony w innym formacie niż standardowy format Microsoft Word. Wysyłając list motywacyjny w innym formacie niż Word trzeba się liczyć z tym, że pracodawca może mieć problem z otwarciem pliku.

Brak zwrotu grzecznościowego i podpisu. Na zakończenie listu umieszczamy standardowy zwrot np. z wyrazami szacunku, z poważaniem i podpisujemy list motywacyjny. /nie musi być to podpis elektroniczny/

Brak klauzuli dotyczącej ochrony danych osobowych. Jeśli w ogłoszeniu mamy informację dotyczącą klauzuli zamieszczamy klauzulę dotyczącą konkretnej firmy:
Np. „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i wprowadzenie ich do bazy danych firmy haer - Doradztwo Personalne z siedzibą w Tarnowie, ul. Paderewskiego 6, w celu przedstawiania mi ofert zatrudnienia, zgodnie z przepisami ustawy z 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z poź. zm.). Przyjmuję do wiadomości, że przysługuje mi prawo wglądu do treści moich danych oraz ich poprawiania.”
Jeśli nie mamy informacji dotyczącej firmy możemy zamieścić klauzulę ogólną:
Np. "Zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 r. o Ochronie danych Osobowych Dz. Ust. nr 133 poz. 883, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji i selekcji."

Prośba. Zamieszczanie w treści listu informacji: proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej aplikacji. Lepiej umieścić inną formułę.

Szukasz rozwoju?

Masz prawo pracować z najlepszymi i dla najlepszych.
Skorzystaj z tego prawa.

Jeśli chciałbyś się znaleźć w naszej bazie danych wyślij nam swoje cv. ............................................

Projekt i wykonanie: kompan.pl